• Antyczne lampy latarnie przed dom kinkiety do dworskiej komnaty prawdziwe antyki

NUMER OFERTY: BLM5928
SPRZEDANE - SOLD - VERKAUFT - VENDU
0
Wysyłka w ciągu 2 dni Poczta polska
Cena przesyłki 20
Poczta 20
Dostępność 0 para

image

2 zabytkowe lampy powozowe.

Prawdziwe antyczne lampy wykonane z masywnego mosiądzu, ręcznie lutowane. Oryginalne szybki. Pochodzenie datujemy na lata 1870-1900. Sprowadziliśmy je z Francji. Jeżeli znasz się na antykach i je kochasz, no to właśnie te ponadczasowe latarnie są dla Ciebie!

Oryginalnie lampy powozowe nie miały elektryki, z czasem jak to z większością starodawnych lamp bywa - zostały przerobione na elektryczne.

W górnej części lamp pod kapslem na którym jest orzeł, są wykonane oryginalne otwory które miały służyć jako komin do dymu ze świec. Otwory dymne są widoczne na zamieszczonych przez nas zdjęciach.

Oba muzealne kinkiety mają dorobione ramiona do montażu na ścianę. Elementy o czarnym kolorze są wykonane z kutego metalu. Z tyłu rozety przylegającej do ściany, nasz fachowiec poprawił sposób mocowania. Dodał nowe elementy - co widać na kilku zdjęciach od tylu lamp.

Para starodawnych latarni jest w bardzo dobrym stanie. Drzwiczki do wymiany żarówek ( a kiedyś świec ) otwierają się bez zarzutu. Tak samo jak mechanizm zamykający mosiężną klapkę jest sprawny. Widać lekkie zarysowania na szybkach, wynika z to z czasu ich pochodzenia. Wszystkie szybki w starych kinkietach nie są pobite ani nie są popękane.

Na powierzchni zabytkowych latarni, widzimy ślady starości - czyli nalot, patyna. Brak uszkodzeń mechanicznych. Elektryka sprawna. Stare lampy kompletne. Żarówki typu E14 - każda 60 watt max, ale obecnie można kupić ledowe ozdobne żarówki w stylu retro/vintage o znacznie większej mocy które nie nagrzewają się i nie pobierają tyle prądu tak jak te stare żarówki, więc śmiało można użyć dużo mocniejszych żarówek. Kwestia natężenia światła i aranżacji. Wszystkie nasze muzealne lampy i antyczne kinkiety wysyłamy bez żarówek.

  • Waga 2 sztuk - około 4 kg
  • Wysokość maksymalna - 56 cm
  • Szerokość max klosza - 16 cm
  • Głębokość od ściany max - 28 cm
  • Średnica rozety przylegającej do ściany ( sama puszka bez ozdobnych wąsów ) - 8 cm
  • CENA DOTYCZY 2 LAMP

image  Nasz sklep z antykami posiada duży wybór zabytkowych kinkietów i antycznych lamp. Kliknij TUTAJ!  image

zabytkowe latarnie