Stare zegary antyczne Liczba produktów: 11

Stare zegary i zegarki

Dziś mierzenie czasu odbywa się przy pomocy bezosobowych zegarków elektrycznych lub elektronicznych (na ekranie komputera, telefonu czy innych urządzeń przenośnych). Są one tworzone w taki sposób, aby przede wszystkim spełniały swoją funkcję użytkową. Nie ma w nich tego, do czego przywiązywali wagę ludzie w niedawno minionym stuleciu – dbałości o szczegóły oraz piękna ukrytego w mechanizmie.

W sklepie EuroAntyki mogą Państwo znaleźć stare zegary, które służą nie tylko do sprawdzania godziny. Przeznaczone do postawienia na kominku, na gablotce lub na regale, będą prezentować się nad wyraz okazale. Zachęcamy do przyjrzenia się naszym propozycjom!

Stare zegary to wybór koneserów piękna

Warto zauważyć, że zabytkowe zegary są prawdziwymi dziełami sztuki. W czasach, gdy produkcja przemysłowa nie była jeszcze tak rozpowszechniona, czasomierze tworzyli rzemieślnicy – mistrzowie w swoim fachu. Stąd niezwykle rozbudowane detale oraz zdobienia, które doceniają wszyscy znawcy tematu i miłośnicy pięknych przedmiotów.

Nasz asortyment składa się z zegarów powstałych w różnych epokach. Część z nich pochodzi nawet z 1900 roku. Jak więc widać, są to naprawdę stare zegarki, oddające w pełni ducha swoich czasów. Zostały one zaprojektowane i stworzone w różnych krajach Europy (m.in. we Francji, Austrii czy Niemczech), co również ma duży wpływ na ich wygląd i funkcjonalność. Stare zegary niemieckie znane są ze swojej precyzji i wytrzymałości. Nawet po tak długim czasie pozostają urządzeniami, na których można polegać.

Udostępniamy wiele modeli zegarów, do których należą chociażby:
– zegary z gongiem,
– zegary wraz z przystawkami,
– zegary skrzyniowe,
– stare zegary kominkowe,
– nakręcane zegary mechaniczne,
– antyki zegary wiszące.

Nieustannie uzupełniamy listę przedmiotów dostępnych na sprzedaż, dlatego zachęcamy do regularnego przeglądania naszej oferty. Przygotowujemy ponadto wiele promocji, podczas których można zdobyć antyk w znacznie niższej cenie.

Bardzo dobry stan techniczny starych zegarów

W większości przypadków czasomierze działają bez zarzutu. Ich dobry stan dotyczy zwłaszcza aspektów wizualnych. Posiadają doskonale zachowane cyferblaty. Jeśli wymagają jakiegokolwiek odrestaurowania, sami się tym zajmujemy. Wszelkie uchybienia w wyglądzie lub działaniu zabytkowych zegarków są umieszczane w opisie produktu. Dbamy o to, aby nasi klienci otrzymywali pełne informacje o dostępnych czasomierzach.

Niestety, część z nich wymaga wizyty u zegarmistrza. Posiadają one skomplikowane mechanizmy, które naprawić potrafi tylko specjalista w swoim fachu. Nie podejmujemy się napraw, gdy nie mamy pewności przywrócenia ich funkcjonalności. Informacja o uszkodzonym mechanizmie – jeśli taki jest – również pojawia się pod opisem.

Zegary art deco

Posiadamy zegary powstałe przed I wojną światową, modernistyczne zegary z lat 60. ubiegłego wieku, a także zegary art deco. Wymienione propozycje to jednak tylko ułamek tego, co można u nas znaleźć. Staramy się zdobyć zegarki pochodzące z jak najróżniejszych etapów dziejowych. To, co wówczas było innowacyjne, a nieraz szokujące, dziś staje się klasyczne i pożądane przez znawców. Tak jak chociażby zegary art deco, które święciły swoje triumfy przed II wojną światową, a dziś przeżywają renesans. Współcześnie nie łatwo jest znaleźć zegarki wykonane z taką precyzją i przywiązaniem do detali. Stary zegar kominkowy w tym stylu uświetni każde pomieszczenie, niezależnie od wystroju wnętrza.

Antyki zegary wiszące – dzięki nim czas płynie wolniej!

Nierzadko mówi się, że dzięki starym zegarom niemieckim czy francuskim czas upływa znacznie przyjemniej, niekiedy nawet wolniej. Wierzymy, że tkwi w tym ziarno prawdy. Mamy nadzieję, że także Państwo będą mogli się o tym przekonać.

Z przyjemnością udzielimy więcej informacji na temat naszego asortymentu. W tym celu wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Na antykach znamy się jak nikt inny, dlatego doradzimy w każdej kwestii związanej ze starymi zegarami. Serdecznie zapraszamy do  zakupów!

Poznaj wszystkie oferowane przez nas zabytki! Sprawdź m.in. lampy antyczne, meble antyczne oraz dewocjonalia. Wszystko zachowane w idealnym, oryginalnym stanie!