• Stare żyrandole i lampy wiszące

Prawdziwe antyki w twoim domu

Jest jedna rzecz, która historyków sztuki i miłośników architektury odróżnia od przeciętnych konsumentów - to umiejętność patrzenia w górę. Powyżej linii wzroku często kryją się sufitowe sztukaterie lub stare żyrandole, warte uwagi koneserów piękna. Pomieszczenie zdobi nie tylko kolor ścian czy posadzka, ale także sufit. Bardzo ważne jest jego wykończenie, obecność sztukaterii lub elementów takich jak stare mosiężne żyrandole.

Stare żyrandole

Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą produktów. Zakupienie produktów pochodzących z dostępnego asortymentu wiąże się z gwarancją nabycia najwyższej jakości antyków o niepowtarzalnym designie. Oferta dostępna w sklepach z wyposażeniem wnętrz jest monotonna i zgodna z obecnymi trendami. Zwykłe sklepowe lampy sufitowe niczym się nie wyróżniają. Zazwyczaj kupno wiąże się więc ze zdobyciem tego samego lub identycznego produktu, który posiadają nie tylko Państwo, ale też bliżsi i dalsi znajomi.

W naszym asortymencie można znaleźć lampy wiszące secesyjne, Art Deco, w stylu Empire lub kolonialnym. Wszystkie przedmioty zostały wypatrzone i wyselekcjonowane na europejskich giełdach oraz bezpiecznie sprowadzone do Polski, z uwzględnieniem dbałości o kruche detale.

Na co dzień zajmujemy się selekcją "przedmiotów z duszą", dlatego jesteśmy w stanie odróżnić przypominające antyki lampy wiszące od prawdziwych perełek, które dobieramy tak, by potem móc wystawić je na naszych aukcjach. Zawsze staramy się określić styl oraz epokę, z której pochodzą nasze żyrandole antyki. Każdy z nich jest szczegółowo opisany na dedykowanej podstronie. Bardzo często dodajemy tam również informacje o kraju, z którego dana lampa została sprowadzona, opis głównych zalet oraz informację o sprawności elektryki. Staramy się, by dostępne u nas antyki były nie tylko piękne, ale również funkcjonalne, nawet mimo leciwego wieku.

Stare mosiężne żyrandole

Czar i urok kryje się w tych mosiężnych konstrukcjach zwieńczonych kruchymi kryształami, przez które rozprasza się światło. Na kolejnych podstronach zobaczą Państwo cały zbiór produktów, w których selekcji się specjalizujemy. Są to stare lampy sufitowe, często wykonane z mosiądzu. Jest to stop miedzi i cynku, przy czym za jego pomarańczowo-żółtą barwę w największym stopniu odpowiada właśnie cynk. Przy mniejszej zawartości cynku barwa zaczyna przypominać naturalny odcień miedzi. Cynk nadaje mosiądzowi trwałość, bowiem dzięki temu składnikowi jest wytrzymalszy nawet od brązu. Żyrandole mosiężne stanowią zatem synonim jakości z kilkudziesięcioletnim rodowodem. Mosiądz jest również materiałem dla wielu innych pięknych lub użytecznych elementów, takich jak: kinkiety, plafony, świeczniki, krzyżyki, ozdobne talerze, zegary, monety, osłony kominkowe, puchary, świeczniki, moździerze, klamki i wiele innych.

Antyki kontra nowoczesny design

Antyki lampy wiszące

Bardzo często zdarza się, że współcześni projektanci korzystają z dawnego wzornictwa, inspirują się antykami lub epokowymi modelami elementów wystroju wnętrz, takich jak krzesła, kanapy, fotele, kinkiety, stare żyrandole. Wszystkie osoby, którym zależy na wysublimowanym wnętrzu powinny zatem rozważyć, na jakim efekcie im zależy: ponadczasowej elegancji czy typowej wystawie sklepowej zaadaptowanej do domowych warunków.

Żyrandole antyki mogą być pomostem pomiędzy współczesnym wnętrzem, a szykiem minionych czasów. Wiekowe ozdoby nie muszą wypełniać wyłącznie magazynów i domów kolekcjonerów, ale mogą też stać się wyjątkowym dodatkiem w każdym przeciętnym mieszkaniu. Stare lampy sufitowe doskonale wpasują się w charakter pomieszczenia w stylu industrialnym lub rustykalnym. Świetnie przełamią surowość lub minimalizm czterech ścian. Obecnie w sklepach królują lampy stylizowane na lata sześćdziesiąte, wykonane z metaloplastyki. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by zastąpić je prawdziwe antycznym żeliwnym lub mosiężnym elementem. Przy okazji zyskają Państwo pewność, że antyki lampy wiszące nadadzą wnętrzu o wiele więcej ciepła niż zwyczajne lampy ledowe, tak chętnie wykorzystywane we współczesnych modelach. Co więcej, starsze propozycje są też szlachetniejsze pod względem wykonania. W zwykłych sklepach nie uświadczy się prawdziwie kryształowych wisiorów. Mają je natomiast wszystkie żyrandole mosiężne dostępne w naszym sklepie internetowym.

Wysyłka dostępnych w sklepie produktów jest w pełni profesjonalna i bezpieczna. Metodę dobieramy do gabarytu przedmiotu oraz jego cech szczególnych, na przykład obecności kruchych elementów. W przypadku dużych wymiarów lub zakupu większej liczby produktów możliwa jest również wysyłka na palecie. Lampy wiszące przesyłamy również jako paczki ubezpieczone. W przypadku uszkodzenia towaru w trakcie transportu oddajemy zamawiającemu pełną kwotę zakupu. Produkty, które sprzedajemy mają dla nas nie tylko wartość materialną, ale też historyczną i sentymentalną, dlatego za punkt honoru bierzemy sobie to, by klienci mogli się nimi cieszyć przez długie lata.

Lampy sufitowe dostępne na kolejnych podstronach cechują się wyjątkową przeszłością i wyglądem. Polecamy naszą ofertę. Kontaktując się z nami telefonicznie lub mailowo, można otrzymać więcej informacji w kwestii dostawy oraz selekcji najciekawszych antyków.

Poznaj wszystkie oferowane przez nas zabytki! Sprawdź m.in. lampy antyczne, meble antyczne, dewocjonalia oraz stare zegary. Wszystko zachowane w idealnym, oryginalnym stanie!