• Dewocjonalia antyczne

 

Dewocjonalia – sklep internetowy

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą dewocjonaliów pochodzących z różnych zakątków Europy. W sprzedaży posiadamy stare obrazy religijne, krzyże na ścianę, kropielnice, ikony, różańce, figurki świętych oraz wiele innych antyków.

Dostępne artykuły mogą spełniać zarówno funkcje religijne, jak i dekoracyjne. W większości wypadków liczą sobie kilkadziesiąt lat, wykonane zostały z rzemieślniczą dokładnością z drewna bądź metalu. Stary krzyżyk z pewnością okaże się doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy wyznają religię chrześcijańską. Sam w sobie jest on bardzo ważnym symbolem w naszym obszarze kulturowym. W naszym sklepie można znaleźć krzyż na ścianę z postacią Jezusa bądź bez.

Posiadamy krzyże w wielu rozmiarach, od małych do powieszenia nad drzwiami, po duże, które najlepiej prezentują się na ścianie w widocznym miejscu. Asortyment obejmuje również krzyż łaciński metalowy do postawienia na stole lub komodzie.

Jeśli chodzi o dostępne dewocjonalia sklep internetowy stale wzbogacany jest o nowe artykuły. Podróżujemy po rozmaitych giełdach i targach, zaglądamy na aukcje, wyszukujemy okazje, aby móc zaproponować Państwu najciekawsze stare obrazy religijne, krzyże i inne produkty, które uda nam się zdobyć.

Unikalny krzyż łaciński

Starannie opisujemy zamieszczone w ofercie produkty. Podajemy ich rozmiar, wagę, wspominamy, z jakiego materiału są wykonane, a także wiek oraz miejsce, w którym dany krzyż na ścianę nabyliśmy.

Wszystkie artykuły posiadają piękne zdobienia i są w dobrym stanie. Jeśli mają jakiekolwiek uszkodzenia lub wady, z pewnością wspomnimy o tym w opisie. Zależy nam na pełnej uczciwości i przejrzystości – to podstawowa zasada, na której opiera się nasz sklep dewocjonalia zawsze pochodzą z legalnych źródeł.

Interesuje Państwa sama pasyjka na krzyż bądź ozdobna kropielnica ze świecącą w ciemności figurką Matki Boskiej? Zachęcamy do przeglądania oferty. Z pewnością znajdą Państwo propozycję z historią. Wszystkie produkty dokładnie fotografujemy, każdy krzyżyk na ścianę można obejrzeć z kilku stron, aby mieć pewność, że jest zgodny z opisem.
Zależy nam na tym, aby oferta była ciekawa i urozmaicona, dlatego też wybieramy wykonane w różnym stylu dewocjonalia sklep internetowy staje się dzięki temu miejscem, w którym osoby o różnej wrażliwości estetycznej zakupią idealne artykuły.

Nasza oferta z pewnością będzie atrakcyjna również dla wszelkiego rodzaju kolekcjonerów i miłośników historii, których zainteresują takie antyki jak pasyjka na krzyż, klęcznik z początku XX wieku czy obraz przedstawiający Świętą Rodzinę.

Stary krzyżyk dla najbliższych

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak dużą rolę dewocjonalia odgrywają w życiu wierzących osób. Towarzyszą im od najmłodszych lat, na przykład podczas Chrztu Świętego. W trakcie Komunii Świętej natomiast wiele dzieci trzyma w dłoniach stary krzyżyk podarowany przez babcię lub dziadka. Owe symbole mają więc ogromną wartość, nie tylko estetyczną.
Warto więc zadbać o to, aby w domu wisiały oryginalne krzyże, ikony czy obrazy – nie takie wykonywane seryjnie z plastiku bądź innych tanich materiałów. Taka myśl przyświecała nam, kiedy otwieraliśmy sklep dewocjonalia w nim dostępne są jedyne w swoim rodzaju. Z pewnością wcześniej wisiały w innych domach, brały udział w rozwoju duchowym różnych osób, dzięki czemu niosą za sobą ciekawą, niepowtarzalną historię.

Dla chrześcijan krzyż łaciński jest symbolem zwycięstwa i zbawienia, przypominającym o wielkiej ofierze, którą poniósł za ludzkość Jezus Chrystus. Z tego względu w naszym kręgu kulturowym występuje w wielu wersjach. Każda z nich ma w sobie coś wyjątkowego, stąd tak duży wybór w naszym sklepie. Przeważnie artykuły takie jak krzyżyk na ścianę czy kropielnica dostępne są w pojedynczych egzemplarzach, zachęcamy zatem do zamawiania produktów, które przypadły Państwu do gustu zanim znikną z asortymentu.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z oferowanymi dewocjonaliami bądź pragną dowiedzieć o możliwość sprowadzenia krzyży z konkretnego miejsca, bardzo prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Z przyjemnością udzielimy wszelkich informacji.

Poznaj wszystkie oferowane przez nas zabytki! Sprawdź m.in. lampy antyczne, meble antyczne oraz stare zegary. Wszystko zachowane w idealnym, oryginalnym stanie!