• Antyczne barokowe żyrandole mosiężne z kryształami. Lampy vintage.

NUMER OFERTY: RE8316B5

antyczne żyrandole

3499.00
szt.
Wysyłka w ciągu 2 dni Pocztex
Cena przesyłki 60
Wysyłka na terenie Polski 60
Dostępność 2 szt.

Zamów telefonicznie: (+48) 513 659 708

Muzealne żyrandole z lat 1930.

Posiadamy 2 identyczne żyrandole. CENA DOTYCZY 1 SZTUKI.

Sprowadzone z Austrii. Pochodzą z początku XX wieku. Wykonane z masywnych odlewów brązu lub mosiądzu. Pod spodem na każdym ramieniu jest RELIEF.

Relief – kompozycja rzeźbiarska wykonana na płycie kamiennej, metalowej lub drewnianej z pozostawieniem na niej tła. Dzieło uzyskuje się poprzez rzeźbienie, kucie lub odlewanie. Pomimo że płaskorzeźby powstawały jako dekoracja architektoniczna, to często stanowią odrębne, pełnowartościowe dzieło sztuki.

Żyrandol posiada prawdziwe kryształowe zawieszki w stylu Swarovski. Kaskada kryształów w promieniach światła powoduje prawdziwy unikalny pokaz iluminacji świetlnej. Trudno to uwiecznić na fotografii, ale proszę uwierzyć że wygląda to naprawdę rewelacyjnie!!! 100% kompletne, w bardzo dobrym stanie.

Instalacja elektryczna jest poprowadzona w ten sposób, że można zaświecić wszystkie żarówki na raz, lub co drugą żarówkę. Jest to przydatne wtedy gdy nie potrzebujemy bardzo jasnego oświetlenia w pomieszczeniu i możemy włączyć połowę żarówek - przy okazji oszczędzając prąd. Widać to na załączonych zdjęciach.
Podpowiem tu przydatną informacje, że natężenie światła (żarówek) można w bardzo prosty sposób modelować przez zamontowanie w ścianie gniazdka z włącznikiem/wyłącznikiem które posiada potencjometr prądu. Gniazdka tego typu są bez problemu dostępne w sklepach elektrycznych i internecie.

UWAGA! W obu żyrandolach, nasz elektryk całkowicie wymienił kable na nowe!

Całość bez uszkodzeń. Przedmiot kompletny, profesjonalnie wyczyszczony. Elektryka sprawna - NOWA! Standardowe gniazda elektryczne typu E14. Obecnie można kupić żarówki LED o różnym natężeniu, różnej barwie światła i różnym wyglądzie. Nawet mała żarówka może być potężnej mocy i nie będzie pobierać wielu watt, przez co nie przegrzewa i nie uszkodzi kabli elektrycznych. Wszystkie lampy wysyłamy bez żarówek. Żarówki tego typu są łatwo dostępne w sklepach elektrycznych lub w internecie.

Łańcuch można skrócić w bardzo prosty sposób, kombinerkami wypinając oczka.

  •     Wysokość z łańcuchem max - 100 cm
  •     Wysokość bez łańcucha - 60 cm
  •     Szerokość lampy max - 65 cm
  •     Średnica podsufitki - 10 cm
  •     Waga 1 lampy - 9,5 kg

   

Zamów telefonicznie: Tel.(+48) 513 659 708

Zamów telefonicznie: Tel.(+48) 518 437 798

Zamów telefonicznie: Tel.(+48) 518 437 798

  • OSTATNIO OGLĄDANE PRZEDMIOTY:
antyki-eu-baner-1-.png