Fraza "Qualite Garantie en Acier Forge" pochodzi z języka francuskiego i oznacza po polsku "Gwarantowana Jakość ze Stali Kutej". Słowo "qualite" to "jakość", "garantie" oznacza "gwarantowana", a "acier forge" to "stal kuta". Stal kuta to materiał znany z wysokiej wytrzymałości i trwałości, co sugeruje, że antyczny młynek do kawy wykonany był z wysokiej jakości, trwałej stali kutej, zapewniając jego długotrwałą użyteczność i efektywność​.

W przypadku antycznych młynków do kawy, fraza "Qualite Garantie en Acier Forge" najprawdopodobniej odnosi się do mechanizmu mielenia kawy. Stal kuta, o której mowa w tej frazie, jest materiałem znacznie wytrzymalszym i trwalszym niż zwykła stal, co jest szczególnie ważne w mechanizmach mielenia, które są poddawane ciągłemu tarcia i naciskowi. Użycie stali kutej w takich urządzeniach gwarantuje ich długotrwałą wydajność i odporność na zużycie, co jest kluczowe w przypadku młynków do kawy, gdzie precyzja i jakość mielenia mają bezpośredni wpływ na smak i jakość przygotowywanej kawy.

W kontekście antyków i przedmiotów kolekcjonerskich, taki młynek do kawy, zapewniający "gwarantowaną jakość ze stali kutej", może być ceniony nie tylko za swoje praktyczne zastosowanie, ale także jako dekoracyjny i historyczny przedmiot, odzwierciedlający rzemiosło i technikę produkcji z okresu, z którego pochodzi.

Qualite Garantie en Acier Forge​

antyczny młynek do kawy