Historia firmy Peugeot rozpoczyna się już w 1810 roku, kiedy to rodzina Peugeot przekształciła niepozorny młyn w fabrykę produkującą piły, stalowe pasy oraz sprężyny do zegarków. Interesującym faktem jest to, że Emile Peugeot zarejestrował w 1848 roku znak firmowy przedstawiający lwa kroczącego po strzale, co miało odzwierciedlać jakość wyrobów firmy: wytrzymałość zębów pił, elastyczność ostrzy oraz szybkość cięcia.

W ofercie Peugeota znalazły się nie tylko narzędzia, ale także młynki do kawy i przypraw oraz rowery. Pierwszy trójkołowy pojazd parowy stworzony przez Peugeot pojawił się w 1891 roku. Chociaż był on ciężki i awaryjny, stanowił początek drogi Peugeota w branży motoryzacyjnej. Znakomity lew pojawił się po raz pierwszy na samochodzie dopiero w 1906 roku i od tamtej pory przechodził wiele metamorfoz, stając się jednym z najbardziej charakterystycznych symboli firmy.

Firma Peugeot, znana z produkcji młynków do przypraw, zachowała tę tradycję do dnia dzisiejszego. Ich młynki do przypraw są cenione na całym świecie, a cały proces twórczy, od projektu po końcowe szlify, odbywa się w miejscowości Quingey we Francji. Peugeot zdobył także certyfikat Entreprise du Patrimoine Vivant, przyznawany firmom reprezentującym doskonałość francuskiego rzemiosła.

Współcześnie Peugeot jest również znanym producentem samochodów, a ich modele ewoluowały na przestrzeni lat, zyskując na popularności i rozpoznawalności. Od prostych początków z młynami do kawy i narzędziami, Peugeot rozwinął się w globalnego gracza w branży motoryzacyjnej i nadal jest symbolem francuskiej innowacyjności i jakości.

peugeot muzealny młynek do kawy

antyczne logo peugeot