Zdobywanie antyków to ciężki i żmudny proces

Gdy siedzisz w wygodnym fotelu, otulony ciepłem swojego domu i z kubkiem aromatycznego cappuccino w dłoni, możesz pomyśleć, że zakup antyku lub staroci to nic trudnego. Wystarczy jedno kliknięcie, i gotowe! Ale czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak te wyjątkowe przedmioty docierają do Ciebie? Proces zdobywania cennych antyków to podróż pełna przygód, pasji i stałego poszukiwania, a dla wielu to wręcz styl życia.

Przygoda Zaczyna się od Źródła

Nie jest tajemnicą, że rzadkość i wartość antyku często związane są z jego pochodzeniem. Dlatego właściciele sklepów z antykami, jak i zbieracze, często podróżują po całej Europie w poszukiwaniu unikalnych przedmiotów. Paliwo, autostrady i hotele są MEGA-DROGIE. Nasz wyjazd najczęściej trwa około 7 dni. To wszystko znaczy poświęcanie czasu, energii i zasobów na odwiedzanie różnych rynków staroci, targów i nawet aukcji w odległych zakątkach kontynentu. Czasem to podróż do odległej francuskiej wioski na południu, innym razem do tętniącego życiem miasta we Włoszech. Każda podróż to kolejny rozdział w opowieści o antyku.

Tajemnice Aukcji, Giełd i Rynków

Trzeba wiedzieć gdzie pojechać i co kupić. Latami metodą prób i błędów wyszukiwaliśmy giełd antyków, bo 99% giełd wymienionych w internecie to lipa - mega drogie i nie ma tam miejsca na zarobek. Aukcje i rynki staroci to miejsca, gdzie można znaleźć prawdziwe perełki, ale są też pełne wyzwań. Ceny mogą drastycznie rosnąć w ostatnich sekundach aukcji. Rywalizacja jest ostra, a margines błędu minimalny. Nie mówiąc już o konieczności posiadania szerokiej wiedzy i wprawnego oka, aby odróżnić autentyczne dzieło od podróbki.

Nie wszędzie jest bezpiecznie. Ktoś kto nie zna dobrych giełd na zachodzie lub południu Europy, może więcej stracić niż zyskać. Nie piszę tego aby straszyć. Piszę jako przestrogę dla nowych poszukiwaczy skarbów.

Od Restauracji do Wystawienia na Sprzedaż

Gdy już uda się zdobyć upragniony przedmiot, prace nad nim się nie kończą. Często wymaga on renowacji, czyszczenia i konserwacji, zanim będzie gotów do sprzedania. To proces, który wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale i czasu. Nie każdy antyk jest gotowy do wystawienia w sklepie od razu po zakupie. Bardzo kosztowny i czasochłonny proces.

Profesjonalne Studio Fotograficzne

Aparat z lampami to mega wydatek, a do tego trzeba wiedzieć jak się robi zdjęcia. Zdjęcia muszą być profesjonalne i odwzorowywać realny przedmiot. Robimy po kilklanaście zdjęć 1 przedmiotu, Z każdej strony - aby klient mógł bardzo dokładnie obejrzeć co kupuje.

Luksus Jednego Kliknięcia

Dzięki temu skomplikowanemu i czasochłonnemu procesowi, kupujący ma luksus wyboru antyku czy staroci zaledwie w jednym kliknięciem. Za każdym pięknie odrestaurowanym, opisanym i sfotografowanym przedmiotem stoi jednak historia pełna poświęceń, podróży i niewyspanych nocy. Dlatego też, kiedy następnym razem zobaczysz antyk online, pomyśl o tym, jak wiele pracy i pasji zostało włożone w to, abyś Ty mógł cieszyć się jego pięknem, nie ruszając się z miejsca.

Więc jeśli masz już swój ulubiony antyk lub starocie, doceniaj go i pamiętaj o przygodzie, która go tu przyniosła. A jeśli dopiero zamierzasz zacząć swoją kolekcję, miej świadomość, że za każdym przedmiotem stoi nie tylko jego historia, ale i historia ludzi, którzy go dla Ciebie zdobyli.

Pakowanie Antyków To Też Drogi i Czasochłonny Proces

Mamy 20 lat doświadczenia w pakowaniu delikatnych przedmiotyów, a tu doświadczenie jest bardzo istotne. Nikt nie będzie za darmo spędzać czasu aby solidnie zapakować paczki z antykami. Materiał do pakowania też sporo kosztuje: specjalne kartony, folie bąbelkowe, taśmy, gąbki wypełniające. Trzeba wypełnić papiery dotyczące wysyłki paczki, wydrukować etykiety i w końcu zawieść paczki na poczte. To nie takie hop-siup...

Nam Się Chciało

Kochamy to co robimy i to jest nasza pasja. Dostarczamy piękne i unikatowe  przedmioty w bardzo dobrym stanie. Zarabiamy na tym i nie działamy charytatywnie. Jeżeli ktoś tego nie rozumie... no to trudno.

Kilka zdjęć z działalności naszej firmy:

wyprawy po antyki

łowcy staroci

poszukiwanie antyków

wyprawa po antyki


sklep ze starociamirenowacja antycznych lamp

wyprawy po antyki