Antyki to nie tylko piękne przedmioty, ale także prawdziwe dzieła sztuki, które mogą stać się inspiracją do stworzenia wyjątkowego, kreatywnego wnętrza. Jednym z takich pomieszczeń może być salon, który z antycznymi meblami i dodatkami nabierze zupełnie nowego, oryginalnego charakteru.

Jeśli chcesz wykorzystać antyki w swoim salonie, pomyśl o stworzeniu nastrojowego kąta wypoczynkowego z kanapą i fotelami z połowy XIX wieku. Na podłodze umieść stylowy dywan, a na ścianie powieś interesujący obraz lub lustra w pięknej,w starym stylu ramie. Uzupełnieniem takiego wnętrza mogą być stylowe lampy i lichtarze, które dodadzą ciepła i przytulności.

Innym pomysłem jest stworzenie jadalni z antycznym stołem, krzesłami i szafkami. W tle warto umieścić np. ozdobny fresk, co wraz z klasycznymi lampami i kandelabrami stworzy niepowtarzalny, klimatyczny nastrój.

Jeśli natomiast chcesz wykorzystać antyki w kuchni, pomyśl o postawieniu kredensu z szklanymi drzwiami, gdzie można eksponować zabytkowe zastawy stołowe lub kolorowe szklanki i kieliszki. Możesz też powiesić na ścianie dekoracyjne tarcze lub stare patery, które dodadzą wnętrzu charakteru.

Antyki to prawdziwe skarby, które warto wykorzystać w aranżacji wnętrz. Dzięki kreatywnemu podejściu i ciekawym pomysłom, można stworzyć niebanalne, wyjątkowe wnętrza, które zachwycą każdego miłośnika sztuki i pięknych przedmiotów.