Styl cottagecore cieszy się obecnie dużą popularnością ze względu na swoją romantyczną, sielską estetykę. Kinkiety w tym stylu charakteryzują się zazwyczaj prostymi, naturalnymi kształtami, pastelowymi kolorami, delikatnymi wzorami i motywami kwiatowymi lub zwierzęcymi.

W zależności od aranżacji wnętrza, kinkiety w stylu cottagecore mogą pasować do różnych pomieszczeń. Przykładowo, w małych, jasnych i minimalistycznych sypialniach, taki kinkiet może wprowadzić do nich odrobinę romantyzmu i ciepła. Natomiast w większych, bardziej kolorowych salonach, może stanowić subtelną ozdobę i dopełnić całościowy styl pomieszczenia.

Jednakże, ze względu na specyficzny charakter stylu cottagecore, kinkiety w tym stylu mogą nie pasować do każdego wnętrza. Na przykład, w pomieszczeniach o nowoczesnej i minimalistycznej estetyce, kinkiety cottagecore mogą wydawać się zbyt dekoracyjne i przesadzone. Z drugiej strony, jeśli kinkiet jest umieszczony w pomieszczeniu, które już w sobie posiada elementy natury i sielskości, może się wpasować.

Podsumowując, decyzja o umieszczeniu kinkietu w stylu cottagecore w danym wnętrzu powinna być uzależniona od całej aranżacji pomieszczenia, jego stylu i kolorystyki. W przypadku, gdy w pomieszczeniu dominuje prostota i minimalizm, kinkiety cottagecore mogą wydawać się zbyt dominujące i przesadzone, ale w pomieszczeniach o bardziej sielskim charakterze, stanowią piękny element dekoracyjny.