Jak podłączyć żyrandol na kilka żarówek, mając 3 lub 4 kable wystające z sufitu, tak żeby można zaświecić wszystkie żarówki na raz lub dolną lub górną koronę oddzielnie, co widać na zdjęciach.

Można to zrobić tylko wtedy, jeżeli z żyrandola wystają 4 lub 3 kable. Jeżeli wystają 2 kable to nie ma takiej możliwości. W naszych ofertach zawsze informujemy czy można tak podłączyć.

Czy to jest nowy żyrandol czy antyk, to zasada podłączenia jest taka sama. W przypadku antycznych lamp i żyrandoli, jest to sprawa trochę trudniejsza ponieważ kiedyś wszystkie przewody były w jednym kolorze. Obecnie w nowoczesnym oświetleniu każdy kabel jest oznaczony innym kolorem, co ułatwia podłączenie.

!!! Jeżeli się na tym nie znasz to dzwoń po elektryka i każdy normalny elektryk bez problemu podłączy takie oświetlenie !!!

Jeżeli czujesz się na siłach i uważasz się za "złotą rączkę", to tu masz linka z podpowiedziami jak to zrobić... ale to nie jest takie hop-siup: https://ardant.pl/blog/jak-podlaczyc-zyrandol-na-3-4-5-zarowek-majac-3-lub-4-kable-w-suficie/

UWAGA!  Innym wygodnym i prostym  rozwiązaniem jest użycie potencjometru ( regulatora natężnia prądu ) we włączniku ściennym lampy lub żyrandola. Ja uważam, że takie rozwiązanie jest dużo lepsze bo możemy tonować światło na różne natężenia a nie tylko na dwie opcje jak widać na zdjęciach.

jak podłączyć antyczny żyrandol