Drugie życie starego żyrandola rustykalnego

2023-02-09 09:40:00
Drugie życie starego żyrandola rustykalnego

Drugie życie starego żyrandola rustykalnego – jak odświeżyć aranżację wnętrza

Żyrandol rustykalny to jeden z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych elementów wystroju wnętrz. Choć wiele osób uważa, że są one przestarzałe i niepasujące do nowoczesnych pomieszczeń, to w rzeczywistości mogą być wspaniałym uzupełnieniem aranżacji w różnych stylach. Co zrobić, gdy znajdziemy stary żyrandol w piwnicy, na strychu lub na targu staroci? Oto kilka pomysłów, jak odświeżyć ten przedmiot i nadać mu drugie życie.

  1. Oczyść i napraw

Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie żyrandola z kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń. W tym celu należy zdjąć klosze i osłony, a następnie przetrzeć elementy żyrandola wilgotną szmatką. Jeśli żyrandol jest uszkodzony, warto go naprawić przed przystąpieniem do dalszych prac. Można to zrobić samodzielnie lub skorzystać z usług profesjonalisty.

  1. Pomaluj

Kolejnym krokiem jest pomalowanie żyrandola. Można zastosować farbę akrylową lub emulsyjną w wybranym kolorze. W przypadku stylu rustykalnego poleca się stosowanie kolorów pastelowych, np. beżu, jasnego brązu lub szarości. Po pomalowaniu i wyschnięciu żyrandola, można pokryć go specjalną warstwą ochronną, która zabezpieczy powierzchnię przed uszkodzeniami.

  1. Wymień klosze i źródła światła

Jeśli stare klosze są zniszczone lub nie pasują do nowego wystroju, warto je wymienić na nowe. W ofercie sklepu EuroAntyki.pl można znaleźć klosze w różnych stylach i kolorach, które uzupełnią aranżację wnętrza. Warto także zwrócić uwagę na źródła światła – żyrandol można wyposażyć w energooszczędne żarówki LED lub halogenowe, które pozwolą zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

  1. Dodaj dodatki

Ostatnim krokiem jest uzupełnienie aranżacji o dodatki, które podkreślą styl rustykalny. Można postawić na ozdobne łańcuchy, koraliki lub kryształki, które dodadzą blasku i elegancji. W ofercie sklepu EuroAntyki.pl można znaleźć także ozdobne elementy do żyrandola, takie jak kryształki Swarovskiego, które wprowadzą do wnętrza subtelny akcent.

Autor:EuroAntyki.pl