Jeśli interesujesz się sztuką i designem, na pewno słyszałeś o stylach takich jak art deco, bauhaus i space age. Te trzy style reprezentują różne epoki i filozofie projektowania, a ich charakterystyczne cechy są łatwe do odróżnienia. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, czym się różnią te trzy style, oraz zasugerujemy, gdzie można znaleźć meble i akcesoria w tych stylach, odwiedzając sklep EuroAntyki.pl.

Art deco to styl, który zdominował design i sztukę w latach 20. i 30. XX wieku. Charakteryzuje się on geometrią, eleganckimi liniami i bogatymi, luksusowymi materiałami. Wnętrza w stylu art deco są zwykle przestronne, z dużą ilością światła, a meble i akcesoria są często zdobione połyskującymi powierzchniami, weneckim szkłem lub rzeźbionymi elementami. Klasyczne meble art deco są często wykonane z drewna i tapicerowane luksusowymi tkaninami, takimi jak aksamit.

Bauhaus to ruch artystyczny i szkoła projektowania, który działał w Niemczech w latach 1919-1933. Styl bauhaus był skoncentrowany na prostocie i funkcjonalności. Meble i akcesoria w tym stylu są zwykle wykonane z metalu, szkła i betonu, a ich design jest minimalistyczny i pozbawiony zdobień. Bauhaus skupiał się na projektowaniu przedmiotów, które byłyby łatwe do masowej produkcji, ale jednocześnie byłyby estetyczne i funkcjonalne.

Space age to styl, który zaczynał się w latach 60. XX wieku, kiedy to ludzie zaczęli interesować się przestrzenią kosmiczną i futurystycznymi technologiami. Meble i akcesoria w stylu space age są zwykle futurystyczne, z wyrazistymi kształtami i neonowymi kolorami. Charakteryzują się one często niestandardowymi rozwiązaniami technicznymi, takimi jak fotel kosmiczny lub lampa w kształcie rakiety.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem mebli lub akcesoriów w stylu art deco, bauhaus lub space age, sklep EuroAntyki.pl jest idealnym miejscem dla Ciebie. Znajdziesz tam szeroki wybór mebli i akcesoriów w tych stylach, w tym klasyczne fotele art deco, minimalistyczne stoły bauhaus oraz neonowe lampy space age. Sklep oferuje także wiele innych przedmiotów związanych z designem i sztuką, więc na pewno znajdziesz tam coś dla siebie.

Podsumowując, style art deco, bauhaus i space age różnią się znacznie między sobą pod względem estetyki i filozofii projektowania. Art deco skupia się na luksusowych materiałach i eleganckich, geometrycznych kształtach, bauhaus na prostocie i funkcjonalności, a space age na futurystycznych kształtach i neonowych kolorach. Jeśli szukasz mebli i akcesoriów w tych stylach, sklep EuroAntyki.pl to doskonałe miejsce, gdzie znajdziesz szeroki wybór przedmiotów związanych z designem i sztuką. Zachęcamy do odwiedzenia tej strony, aby znaleźć inspirację i unikatowe produkty dla swojego domu lub biura.