• XL! DUŻY żyrandol salonowy Empire - oświetlenie cesarstwo francuskie

NUMER OFERTY: RE8638SD

żyrandol cesarstwo francuskie

5999.00
szt.
Wysyłka w ciągu 2 dni Pocztex
Cena przesyłki 250
Wysyłka firmą kurierską na palecie na terenie PL 250
Dostępność 1 szt.

Masz pytania? Dzwoń! Tel: 513659708

XL! DUŻY! 82cm szerokości! - 16 żarówek - 8 ramion! Rasowy żyrandol Empire - cesarstwo francuskie

Sprowadzony z Francji. Pochodzi z połowy ubiegłego wieku. Wykonany z masywnego mosiądzu. Zielone elementy są wykonane z metalu.

Gilzy wymieniliśmy na nowe o kolorze ecru - styl vintage.

UWAGA! Instalacja elektryczna jest poprowadzona w ten sposób, że można zaświecić wszystkie żarówki na raz lub dolną lub górną koronę oddzielnie, co widać na zdjęciach.

  • Wysokość z łańcuchem max - 116 cm
  • Wysokość bez górnego łańcucha - 82 cm
  • Szerokość lampy max - 82 cm
  • Średnica podsufitki - 14 cm
  • Waga lampy - 10,5 kg
  • Standardowe gniazda elektryczne typu E14

Całość bez uszkodzeń. Przedmiot kompletny, profesjonalnie wyczyszczony. Elektryka sprawna - sprawdzana przez naszego fachowca. Obecnie można kupić żarówki LED o różnym natężeniu, różnej barwie światła i różnym wyglądzie. Nawet mała żarówka może być dużej mocy i nie będzie pobierać wielu watt, przez co nie przegrzewa i nie uszkodzi kabli elektrycznych. Wszystkie lampy wysyłamy bez żarówek. Żarówki tego typu są łatwo dostępne w sklepach elektrycznych lub w internecie.

Łańcuch można skrócić w bardzo prosty sposób, kombinerkami wypinając oczka.
Na życzenie, za dopłatą możemy przedłużyć łańcuch i kabel elektryczny do dowolnej długości.  

Kilka słów na temat EMPIRE:

Styl Empire, znany również jako Empire Style, to nurt w sztuce i designie, który zyskał popularność na początku XIX wieku w Europie, szczególnie we Francji podczas panowania Napoleona I. Charakteryzuje się on monumentalnością, symetrią, i używaniem klasycznych motywów, takich jak kolumny, sfinksy, orły i motywy laurowe. Jest to styl inspirowany sztuką starożytnego Rzymu, Egiptu i Grecji, co jest widoczne w meblach, architekturze oraz dekoracjach wnętrz.

W meblarstwie Empire dominują ciężkie, masywne formy z bogatymi zdobieniami i wykorzystaniem drogocennych materiałów, takich jak złoto, mahoni, czy heban. Klasyczne motywy są często połączone z militarnymi symbolami, co odzwierciedla militarny charakter epoki Napoleona.

W architekturze styl Empire objawia się przez wielkie, imponujące budowle z kolumnadami, frontonami i bogato zdobionymi fasadami. Jego wpływ jest widoczny w wielu zabytkowych budowlach w całej Europie, a także w Stanach Zjednoczonych, gdzie styl ten wpłynął na projektowanie budynków federalnych.

Styl Empire, choć pierwotnie związany z okresem panowania Napoleona, przetrwał i ewoluował, nadal inspirując projektantów i artystów na całym świecie. Jego ponadczasowa elegancja i majestatyczna estetyka sprawiają, że nadal jest popularny w projektowaniu wnętrz i meblarstwie.

empire żyrandol

Użyj opcji KUP TERAZ i zapłać ONLINE

lub zamów telefonicznie: Tel.(+48) 513 659 708

Użyj opcji KUP TERAZ i zapłać ONLINE

lub zamów telefonicznie: Tel.(+48) 518 437 798

Użyj opcji KUP TERAZ i zapłać ONLINE

lub zamów telefonicznie: Tel.(+48) 518 437 798

antyki-eu-baner-1-.png