• Kuta zabytkowa lampa zewętrzna kinkiet do kamiennicy antyk do dworu pałacu.

NUMER OFERTY: BLM5905
SPRZEDANE - SOLD - VERKAUFT - VENDU
0
Wysyłka w ciągu 2 dni Poczta polska
Cena przesyłki 20
Poczta 20
Dostępność 0 szt.

image

Zabytkowa lampa zewnętrzna przed dom.

Prawdziwa antyczna lampa pochodząca z lat 1920-30, wykonana w rustykalnym stylu, czyli ramie z kutych metalowych części. Daszek z blachy miedzianej i żółte oryginalne szybki matowe. Lampe poddaliśmy drobnej renowacji bo nie wymagała całkowitej renowacji , a szkoda z takiej pięknej starej lampy robić nowy kinkiet. Ponadczasowy kinkiet został oczyszczony przez naszych fachowców. Zachował się w bardzo dobrym stanie, jedynie to elektrykę wymieniliśmy na nowszą. Wewnątrz jest standardowe gniazdo na żarówkę typu E27 o maksymalnej mocy 100 watt. Obecnie można kupić ledowe żarówki o znacznie większej mocy które nie nagrzewają się tak jak te stare żarówki, więc śmiało można dać żarówkę o większej mocy.

Wszystkie wiekowe kinkiety i muzealne lampy wysyłamy bez żarówek. W dolnej części metalowego klosza są oryginalnie wykonane 3 otwory - co widać na zdjęciach. Zimą mogą być duże różnice temperatur - między ciepłem oddawanym przez żarówkę a otoczeniem i na szybach może skraplać się woda, tak samo jak w dni w których jest duża wilgotność powietrza. Właśnie po to są te 3 otworki, aby odprowadzać rosę / wodę.

Ta ponadczasowa lampa na zewnątrz została sprowadzona z Francji. Stan oceniam na bardzo dobry. Brak uszkodzeń mechanicznych, widoczne znaki starości: patyna, nalot, delikatne zarysowanie, ale to właśnie dodaje uroku antycznym lampom i kinkietom. Koneserzy wiedzą o czym pisze, a dla laika i człowieka który nie ma pojęcia o antykach i starociach - znaki starości będą mankamentem i czymś brzydkim image, no ale nie każdy musi kochać antyki i ktoś musi kupować te badziewne chińskie lampy klepane na miliony z Castoramy, OBI, Ikei i innych sklepów budowlanych....

W naszej ofercie mamy zrobione 29 zdjęć tej lampy, więc można ją obejrzeć z każdej dowolnej strony - do czego zapraszamy!

  • Wysokość maksymalna - 60 cm
  • Głębokość od ściany max - 36 cm
  • Wysokość klosza ( od dolnej części ramki z szybką do wierzchołka miedzianego daszku ) - 34 cm
  • Szerokość miedzianego klosza max - 30 cm
  • Wymiary kutej rozety przylegającej do ściany - 28cm na 5cm
  • Waga - 3,5 kg

image  Antykwariat z muzealnymi lampami - EuroAntyki - posiada duży wybór zabytkowego oświetlenia. Kliknij TUTAJ!  image

muzealny kinkiet