• Kategorie
  • Parametry
  • Lampy naftowe i Karbidowe

Zabytkowe lampy naftowe i starodawne lampy karbidowe

W ostatnich latach do łask powróciły antyczne meble i dodatki. Osoby dekorujące swoje mieszkania coraz chętniej wybierają przedmioty z duszą, które są niepowtarzalne. Za pomocą starych lampionów, świeczników i innych elementów oświetlenia można stworzyć we wnętrzu magiczny klimat, wystarczy tylko dobrze dopasować dodatek do aranżacji. Wiekowe bibeloty prezentują się znakomicie nie tylko w pomieszczeniach urządzonych w sposób klasyczny, będą pasować także do stylu nowoczesnego, loft czy eklektycznego. W naszym sklepie znajdą Państwo obszerny asortyment antycznego oświetlenia, które będzie doskonale wyglądać w mieszkaniu.

Duży asortyment lamp naftowych

Produkty, które znajdą Państwo w kolekcji naszego sklepu, zostały sprowadzone do Polski z rynków europejskich, głównie francuskich oraz austriackich. Poszukiwaniem starych lamp i świeczników zajmują się u nas wyłącznie osoby zorientowane w przedmiotach antycznych, dlatego ręczymy za ich autentyczność. Dokładamy wszelkich starań, aby lampiony umieszczane w ofercie były możliwie jak najdokładniej opisane, tak, aby mogli Państwo otrzymać na ich temat szczegółowe informacje. Katalog jest bardzo urozmaicony, można w nim znaleźć lampy naftowe i karbidowe z różnych epok. Najwięcej produktów utrzymanych jest w stylu eklektycznym oraz secesyjnym. Dokonując zakupu w naszym sklepie, z pewnością Państwo nie przepłacą, z racji tego, że ceny są bardzo zróżnicowane i uzależnione głównie od wieku artykułów, a także ich stanu. Niektóre stare lampy są oferowane bez szklanego komina, lecz mimo to ich funkcja użytkowa jest nadal zachowana. 

Nowe życie starej lampy 

Wybierając antyczne lampy naftowe z naszego sklepu, mogą Państwo zyskać nietuzinkową ozdobę do dowolnego pomieszczenia. Taki dodatek nadal może być wykorzystany do oświetlenia, bez konieczności użycia nafty. Wystarczy w szklanym kominie przytwierdzić długą świecę, a lampa zamieni się w niebanalny świecznik czy lampion. W szyjce można również umieścić kolorowy kwiat, jednocześnie wypełniając zbiornik na paliwo wodą. Jeśli natomiast mają Państwo zacięcie do majsterkowania, to polecamy przekształcenie antycznej lampy naftowej w elektryczną – wystarczy zainstalować gwint na żarówkę razem z okablowaniem, a piękne oświetlenie pokoju będzie gotowe. Na specjalne okazje, na przykład odświętną kolację, można wykorzystać stary przedmiot zgodnie z jego zastosowaniem i wypełnić go naftą, która po podpaleniu daje ciepłe światło, nawet bardziej nastrojowe niż to produkowane przez świeczniki czy lampiony. 

Cały asortyment sklepu jest dostępny online, dlatego do zrobienia zakupów zapraszamy Klientów z całego kraju. Oprócz lamp naftowych, w katalogu znajdą Państwo także inne, antyczne formy oświetlenia, w tym stare świeczniki oraz lampiony. Poza tym oferujemy mnóstwo stylowych mebli i dodatków z różnych epok, zatem gorąco zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi kategoriami produktów. Nasza kolekcja jest systematycznie wzbogacana o kolejne przedmioty dlatego, jeśli w tej chwili nie znaleźli Państwo idealnego artykułu, zapraszamy do powrotu na stronę w niedalekiej przyszłości.